Uudistuksessa myymälän kylmälaitteet on vaihdettu aiempaa energiatehokkaampiin, myymäläjärjestystä selkeytetty ja tuotevalikoimaa täydennetty. Tilavammat käytävät ja tuotteiden selkeämpi sijoittelu helpottavat ostosten tekemistä.
– Uudistuksella haluamme tehdä asiakkaidemme arjesta entistä sujuvampaa. Nyt on aika juhlia yhdessä ja kutsua kaikki tutustumaan uudistuneeseen myymälään sekä avajaisviikonlopun uuteen palveluun, robottikuljetuksiin. Kiitämme asiakkaitamme kärsivällisyydestä uudistuksen aikana ja toivotamme kaikki lämpimästi tervetulleiksi avajaisiin, sanoo Eekoon vähittäiskaupan toimialajohtaja Petteri Väyrynen.
Avajaisissa kakkukahvit ja musiikkia, perjantaina aloittavat ruokarobotit
Kakkukahvit ja Ella Honkatukian musiikkiesitykset kutsuvat viihtymään torstaina ostosten lomassa. Päivän aikana voi myös maistella leipomoherkkuja sekä keskustella asiakasomistajuudesta ja yritysasiakkuudesta paikalla olevien asiantuntijoiden kanssa.
Perjantaina ruokaostokset saavat uuden kuljetustavan, kun ruokarobotit aloittavat Ruokolahdella. Palvelun käynnistymistä juhlistetaan kuljetusedulla ja avajaisviikonlopun tilaajille pakattavilla yllätyksillä.Torstain 22.10. ohjelma
Klo 9 alkaen Leipomo Toivosen maistatukset ja myynti
Makeita ja suolaisia herkkuja.
Klo 10–17 Kakkukahvit
Klo 10–15 Asiantuntijat tavattavissa
S-business-myyntiedustaja Sara Laamanen ja Eekoon asiakasomistajaneuvoja.
Klo 12 ja 15 Ella Honkatukian musiikkiesityksetPerjantai 23.10. ja robottikuljetusten avajaisedut
Klo 9 alkaen Robottikuljetukset käynnistyvät
Kuljetusmaksut −50 % marraskuun loppuun saakka
Tarjous koskee vain S-market Ruokolahdelta tehtäviä robottikuljetuksia.
Avajaisviikonlopun robottitilauksiin yllätyksiä
S-market Ruokolahdelta tehtyihin robottitilauksiin pakataan mukaan heijastinkassi sekä keräilijän yllätysherkkutervehdys.
Lauantaina iloa perheen pienimmille
Lauantaina ostosreissun lomassa pääsee koristelemaan pipareita ja tapaamaan tuttuja hahmoja. Lapsille on tarjolla myös hattaroita ja ilmapalloja.Lauantain 24.10. ohjelma
Klo 10–15 Eekoon asiakasomistajaneuvoja tavattavissa
Klo 12–14 Hattaraa ja ilmapalloja lapsille
Klo 12–14 Piparien koristelua Martta-tontun pisteellä
Klo 12–14 Onni Orava ja Ruokolahden leijonahahmo tavattavissaAvajaistarjouksia ja kinkkuarvonta
Osallistu kinkkuarvontaan sunnuntaihin 25.10. mennessä. Myymälässä järjestettävän arvonnan palkintona on noin kuuden kilon pakastekinkku.
Tutustu myymäläkohtaisiin avajaistarjouksiin. Tarjoukset ovat voimassa avajaisten aikana.
Tarkemmat tiedot ohjelmasta ja tarjouksista löytyvät S-market Ruokolahden Facebook- ja Instagram-kanavilta.Lämpimästi tervetuloa!
Lisätietoja:
Etelä-Karjalan Osuuskauppa, vähittäiskaupan toimialajohtaja Petteri Väyrynen, petteri.vayrynen@sok.fi, puh. 010 7620 011